Damskie kurtki narciarskie: 6 kryteriów dla szczęśliwego wyboru

Czywybieraszkurtkęnarciarską na więcejniż jeden sezon? Odkryj, na których parametrach się skupić, aby wynik spełniał wszystkie wymagania.

Niespieszsię

Pomyśl o tym, czegooczekujesz od kurtki w góry. Niemartw się, jeśli wyszukiwanie trwa dłużej niż myślałeś. Lepiej jest wydać wyborze dłuże jniż znaleźć nachylenie że wybrał źle. Damska kurtka narciarska musí być wystarczająco mocna, aby dobrze leżała i chronić zarówno przed zimą, jak i śniegiem

Co robić przy wyborze kurtki narciarskiej?

Outdoorkurtki_Damske lyzarske bundy 2

1. Rozmiar

Podobnie jak każdaodzieżsportowa, kurtka narciarskanigdyniepowinnadusić i niepotrzebnieotaczać. (Stejně jako všechno sportovní oblečení, by ani bunda na lyže
neměla nikde škrtit a zbytečně obepínat). Uważajcie, aby nie była za luźna i aby nie uciekało z niej ciepło. Ważne jest dobře samopoczucie i swoboda poruszania się.

Wypróbujdokładnieubrania, którenosisz na nartach.

  • ałóż go,
    przymocuj do brody, podnieśramiona i pochyl się do przodu.
  • Następniepodnieś, weźgłęboki oddech i rozciągnijsię.

 

Jeśli po tej rozgrzewce nie jesteś przyciągany, wybrałeś odpowiedni rozmiar.

2. Materiał

Kurtkinarciarskiesą w większościwykonane z włókiensyntetycznych, główniepoliestrowych. Ten materiał jest odporny na wiatr, deszcz i wodę, a jednocześnie
oddycha.

3. Oddychalność

Jeślichceszjeździć na nartach w spokojnymtempie, możeszbyćzimny w powietrzu. Ale jeślijesteśnarciarzemakcji, z pewnościądocenisz, że pot odpływa z ciała.

Kurtka z oddychalnością 3000–5000 g / m2 / 24 godziny powinna wystarczyć na czeskie góry. Aby oddychalność działała maksymalnie, musisz nosić dobrą bieliznę termiczną pod górną, a nietylko „zwykłą” bawełnianąodzieżą. Podczasgdy pot bawełniany jest do bani, zapobiegaparowaniu. A wtedy nawetbardziejoddychającacholewkacięnieuratuje.

4. Kolumna wodna

Słupwodywskazujerównieżzdolnośćmateriału do przeciwstawianiasięwodzie. Imwyższawartość, tymbardziejsprężysty.

  • Kurtka narciarska powinnamieć co najmniej 3000 mm słupawody.• • Jeślioczekujeszochronyprzeduporczywymdeszczem i silnymiwiatrami, wybierzmembranęwysokiejjakości ze słupemwody o grubości co najmniej 10 000 mm.

 

• Innąopcją jest kurtka z powłoką, która jest specjalnąwarstwąnakładaną na tkaninę. Zapobiegawyciekowiwody, pozwalając na odparowanie potu.

 

Kurtki zimowe są również wyposażone w klejone szwy w spierające jej wodoodporność.

Outdoorkurtki_Damske lyzarske bundy 1

5. Izolacjatermiczna

Z izolacją lub bez? Jeślijesteś na zboczuakcji i niezatrzymujeszsięprzezcałydzień, rozgrzejeszsięwystarczająco, gdysięruszysz i niepotrzebujeszizolacji. Jeślijesteśrekreacyjnymnarciarzem lub nadal sięuczysz, doceniszizolację. Jednak nawet w tymprzypadkunależyzwrócićuwagę na oddychalnośćmateriału i dobreusuwanie potu.

6. Kieszenie, kaptury i innegadżety

Podczasjazdy na nartachpotrzebna jest wystarczającaliczbakieszeni, aby umieścićklucze, papiery, telefon, okulary, chusteczki do nosa, pieniądze i karnet narciarski. Znajdzieszodpinanykaptur i wyższykołnierz, aby chronićszyjęprzedzimnem i wilgocią.

Doceniszrównieższczegóły, takie jak wentylacja pod pachami, wodoodpornezamkibłyskawiczne, wydłużonytylny panel, mankietyrękawów z otworami
na kciuki, rzepy do zewnętrznychrękawów lub odpinany pas śnieżny, któryniedajeśniegu. Dużym plusem są cechy (elementy) odblaskowe, któredocenisz w
słabejwidoczności i nocnejjeździe.

Už máte jasno? Rozumiesz? Zacznij wybierać:

Outdoorkurtki_Damske lyzarske bundy 3