Zimowe kurtki puchowe: Co sprawia, że materiały sztuczne są lepsze?

Chcesz się rozgrzać w zimie? Klasyczne pióra nadal prowadzą nad sztucznymi materiałami. Ma doskonałe właściwości izolacyjne, jest lekki i ma długą żywotność przy odpowiedniej konserwacji.

Outdoorkurtki_Perovka 1

1.  Najlepszy material izolacyjny

Kurtki z wypełnieniem z piór należą do najpopularniejszych ubrań zimowych. Nic dziwnego. Wysokiej jakości kurtka puchowa zastępuje kilka warstw odzieży i ogrzewa nawet w najtrudniejszych warunkach. Możesz ją także zabrać do pracy.

Jak rozpoznać wypełnienie piór wysokiej jakości?

Po zakupe przechowuj numer na etykiecie kurtki i zaznacz go. Ten numer przedstawia "wypełnianie". Z reguły napotkasz zasięg między 300 CU - 800 CU. Im wyższa wartość, tym wyższa jakość napełniania i puszyste wypełnienie.

Kurtki „niższej liczby” są idealne do chodzenia po mieście. Lepsze kurtki z piór z wyższymi CU są doceniane podczas jazdy na nartach lub pieszych wędrówek.

2.  Brak przegrzania lub hektolitrów potu

Pióra jako naturalny izolator zawsze wytwarzają tyle ciepła, ile trzeba, aby się ogrzać. Dlatego w piórze sie nie przegrzejesz i nieprodukujesz tyle potu.

3.  Niska waga

Kurtki puchowe są bardzo lekkie. Nawet mocne pióro zwykle nie waży więcej niż 250 gramów, więc jest tak wygodne w noszeniu.

4.  Doskonałe przechowywanie

Możesz łatwo zapakować go na wakacje w walizce i torebce.

5.  Nie zmienia kształt

Bez względu na fałd nie zmieniasz kształtu.

6.  Długie życie

Jeśli zajmujesz się maksimalną ochroną kurtki, będzie trwał 10 lat lub dłużej.

Jak prać i suszyć pióro?

Outdoorkurtki_Perovka 2

Pranie

Zalecamy pranie ze specjalnym detergentem, który można dostać w każdym sklepie zkurtkami sportowymi. Ten produkt jest łagodny dla piór, przywraca objętość, eliminuje nieprzyjemny zapach i maksymalizuje oddychalność.

Wybierz program prania odpowiedni dla odzieży sportowej lub outdoorowej i utrzymuj temperaturę poniżej 40 ° C. W tym samym czasie odwróć wirowanie, odwróć i spuść wodę po spłukaniu.

Suszenie

Po umyciu pozostaw do wyschnięcia na suszarce. Wystarczy lekko go ścisnąć, powiesić na wieszaku i spuścić nadmiar wody. Podczas suszenia od czasu do czasu potrząśnij kurtką, aby zapobiec tworzeniu się grudek. Jeśli masz suszarkę w domu, wybierz program o najniższej możliwej temperaturze i rzuć kilka miękkich kulek.

Przechowywanie

Przechowywać poza sezonem, w suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Nie używaj pakietów kompresyjnych - istnieje ryzyko trwałej utraty objętości.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, przechowuj ją w siatkowej torbie. Zapewnia to optymalny przepływ powietrza.

Wszystko, co musimy zrobić, to znaleźć właściwą

Outdoorkurtki_perovka_3

Zobacz: