RECCO SYSTEM

Pasywny system RECCO pozwala na lokalizację osób zasypanych przez lawinę. Składa się z płytki (reflektora) wszytej w odzież (kurtka, spodnie) lub akcesoria (kaski, rękawice, buty). Element ten posiada minimalną wagę, nie wymaga żadnych baterii, nie ulega zużyciu, a jego żywotność odpowiada żywotności odzieży. Największą i najbardziej oczywistą zaletą jest to, że element jest przez producenta wszyty w daną część ubioru na stałe, dzięki czemu nie można go zapomnieć albo zgubić na trasie narciarskiej lub snowboardowej.

Drugim elementem systemu RECCO jest detektor wykorzystywany przez ekipy ratownicze. Są to w szczególności detektory ręczne i czujki o większej mocy będące wyposażeniem śmigłowców ratunkowych. Reflektor RECCO powinien posiadać każdy narciarz lub snowboardzista, który porusza się po trasach poza oznaczonym terenem lub obszarach wysokiego ryzyka wokół ośrodków narciarskich.

Please log in again

We are sorry for interrupting your flow. Your CSRF token is probably not valid anymore. To keep your e-shop secure, we need you to log in again.

Thank you for your understanding.

Zaloguj sie